Мониторинг состояния объектов

Поява безпілотних літальних апаратів дозволила вивести охорону й моніторинг стану промислових об’єктів на новий рівень. Ще зовсім недавно для візуального контролю й перевірки технічного стану промислових об’єктів активно застосовувались людські ресурси. При такому підході моніторинг потребував багато часу, цей процес передбачав часткову або повну зупинку обладнання. Але сьогодні ситуація принципово змінилась. Високотехнологічні безпілотники дозволяють здійснювати оперативний моніторинг практично будь-яких об’єктів інфраструктури, що знаходяться на відстані кількох кілометрів. І це дає можливість своєчасно відреагувати на екстрену ситуацію, попередити аварії або припинити незаконну діяльність.

 

Переваги застосування БПЛА:

  • економія порівняно з використанням пілотованих літальних апаратів;
  • оперативне отримання знімків високої роздільної здатності;
  • можливість зйомки з невеликих висот;
  • можливість здійснювати нагляд у важкодоступних і небезпечних місцях, де є ризик для життя й здоров’я людей.

 

З допомогою БПЛА проводиться звичайна та теплова фото- та відеозйомка промислових об’єктів з висоти пташиного польоту. Сучасне технічне обладнання: фото- та відеокамери з високою роздільною здатністю, тепловізори, детектори газу, сканери й спектрометри — дозволяють провести всебічну оцінку стану інфраструктури.

 

Ефективне застосування БПЛА для моніторингу та охорони можливе в наступних галузях:

 

Енергетичний комплекс.

Аерофотозйомка щогл і ліній електропередач, виявлення провисання проводів між опорами ЛЕП, зйомка прилеглих до ЛЕП територій, виявлення пошкоджень ЛЕП та ін.

 

Нафтогазова галузь

Виявлення порушень технічного стану об’єктів (розривів, тріщин, корозійних зон, пошкоджень гідро- та теплоізоляціх та ін.), виявлення місць і об’ємів витоків, контроль екологічного стану природного середовища вздовж трас магістральних трубопроводів, областей забруднення, аналіз ділянок переходу трубопроводів через водні перешкоди, автодорожні та залізничні переходи, вивчення стану середи в безпосередній близькості до труб, виявлення актів несанкціонованої діяльності та ін.

 

Лісове господарство

Моніторинг і облік мисливських ресурсів і середовища, інвентаризація лісових масивів, визначення порід дерев, патрулювання з метою виявлення лісових пожеж, оцінка збитків після пожеж та інших катаклізмів, моніторинг з метою протидії несанкціонованій вирубці й незаконній господарській діяльності та ін.

 

 

Водні ресурси

Моніторинг водоймищ та прилеглої берегової території з метою отримання інформації про характеристики акваторії або затоплених територій, контроль зміни водних мас, цвітіння й заростання водоймищ, нагляд за водоспоживанням и водокористувачами, захист від несанкціонованого використання водоймищ.

 

Сільське господарство

Моніторинг стану сільськогосподарських угідь, в тому числі для визначення цільового використання земель, оперативної оцінки стану та ступеню деградації земель, прогнозу врожайності, оцінки паводкового стану та ін.

 

Геодезія

Ведення державного кадастру нерухомості й контроль містобудівної діяльності в населених пунктах, контроль за реконструкцією чи будівництвом промислових об’єктів (заводи, фабрики), оновлення топографічних мап, картографічні роботи, моніторинг різних типів об’єктів та ін.

 

Дороги, залізничні лінії

Моніторинг дорожнього покриття, контроль за проведенням ремонтних робіт, виявлення дефектів на залізничному полотні та ін.

 

Запобігання надзвичайним ситуаціям

Контроль снігового й льодового покрову, заторних явищ, прогноз стоків рік і моніторинг місць розливів рік, визначення об’ємів загорянь торфу та ін.

 

Дуже ефективне використання БПЛА для пошуково-рятувальних і аварійно-рятувальних робіт.

Також дрони можуть ефективно застосовуватись для обстеження важкодоступних зовні висотних споруджень, фабричних труб, висотних будівель, зданий, гребель і мостів, а також різноманітного обладнання, наприклад, обладнання на щоглах и вишках стільникового зв’язку.

 

Окремо варто згадати галузь страхування.

Корисним та інформативним буде використання БПЛА для збору відомостей про об’єкти при оцінці їх вихідного стану перед видачею страхового полісу. За допомогою дронів можна також отримати детальну оцінку збитків. Ці дані можна використовувати для оптимізації процесу врегулювання збитків. 

 

Наші безпілотними допоможуть вам в режимі реального часу отримувати точні відомості про технічний стан об’єктів, виявляти дефекти й порушення в експлуатації, знайти акти несанкціонованої діяльності. 

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами: 
☎️ (044) 360-12-97
☎️ (095) 773-32-86

📩 sales@skb25.com.ua