ортофотоплан

Ортофотоплан — це фотографічний план місцевості на точній геодезичній основі, отриманий шляхом аерофотозйомки чи космічної зйомки з подальшим перетворенням знімків за допомогою методів ортотрансформування. Інакше кажучи, це фотографічна мапа місцевості, склеєна з великої кількості знімків, що створені вертикально вниз із заданої висоти, яка дає можливість з максимальною достовірністю відтворити земну поверхню. Для отримання ортофотоплана кожне вихідне зображенні трансформується таким чином, щоб прибрати спотворення, які виникають за рахунок рельєфу та способу отримання зображення — усуваються перспективні викривлення, спричинені дисторсією об’єктива, нерегулярні спотворення через відхилення орієнтації оптичної вісі від надиру та ін. В результаті, кожне зображення зводиться до планової проекції, тобто такій, при якій кожна точка місцевості спостерігається чітко вертикально, в надир. А потім набір ортотрансформованих зображень «зшивається» в єдину картинку.

 

Ортофотоплан незамінний для створення картографічних матеріалів і визначення координат об’єктів, при проведенні інженерних пошуків і виконанні кадастрових робіт.

 

Не так давно вихідну картографічну інформацію для його створення отримували з допомогою аналогових камер, встановлених на літаках. І це було досить дорого. И до сьогодні для створення ортофотопланів широко використовуються космічні знімки. Але це — не кращий вибір. Головним мінусом супутникової зйомки є недостатня точність отриманих фотографій — похибка визначення координат може становити від 1 м до 10 м. Тоді як БПЛА визначають координати з точністю до декількох сантиметрів. Погодні й сезонні фактори також впливають на якість космічної зйомки. А зйомка з допомогою безпілотників залежить від погодних умов в значно меншому ступеню. В результаті, використання БПЛА дозволяє значно знизити витрати на провадження аерофотозйомки, а головне — добитися покращення якості в рази.

 

Процес створення ортофотоплана складається з трьох етапів:

1. Підготовка.
На цьому етапі виконується збір і вивчення інформації про досліджуваний об’єкт. Складається маршрут БПЛА, визначаються координати маркерів (контрольних точок) і відбувається закріплення їх на місцевості з використанням геодезичного обладнання. Вибирається оптимальна висота й швидкість руху дрона з врахуванням параметрів перекриття та розмірів території.

 

2. Аерофотозйомка.
У відповідності з польотним завданням БПЛА виконує фотозйомку місцевості в автоматичному режимі. Для цього використовується оптична чи спеціальна спектральна камера. Отриманий комплект фотографій після необхідної обробки стає основою ортофотоплана з прив’язкою до координатів на місцевості.

 

3. Обробка отриманих даних.
Всі отримані дані імпортуються в спеціальну фотограметричну програму та піддаються обробці, починаючи з побудови системи координат і щільної хмари точок і закінчуючи безпосередньо побудовою ортофотоплана. Результати надаються в вигляді файлів в форматах *.jpg, *.dng, *.cdr, *.tiff і багатьох інших.

 

Ортофотоплани, створені з допомогою наших БПЛА, характеризує висока візуальна інформативність. Вони стануть чудовою підмогою в роботі будівельних та інженерних організацій, а також для геодезичних робіт, будуть у нагоді геологам, екологам, орнітологам и зоологам.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами: 
☎️ (044) 360-12-97
☎️ (095) 773-32-86

📩 sales@skb25.com.ua