Державний земельний кадастр (реєстр) — це систематизований і впорядкований перелік всіх ділянок землі на території України. Інакше кажучи, це база даних усіх територій. У кожної ділянки є власний опис і супровідні документи. Такий облік дозволяє оцінювати використання земель, визначати їх вартість, проводити операції купівлі-продажу та інші операції з земельною ділянкою як з об’єктом нерухомості. І дуже часто для проведення всіх цих операцій виникає необхідність в комплексі геодезичних робіт — кадастровій зйомці.
Метою кадастрової зйомки є визначення кордонів, конфігурації, площі та місця розташування земельної ділянки. Її важлива відмінність — обов’язкове нанесення всіх елементів, наявних на досліджуваній території (будинків, господарських споруд та ін.) на план.
Важливою відмінністю кадастрової зйомки від топографічної є відсутність планово-висотного обґрунтування. Цей вид робіт використовується тільки для межування земельної ділянки (виносу меж ділянки в натуру) й оформлення кадастрового паспорту, але не підходить для проектування будівництва мереж і споруджень.
Необхідність проведення кадастрової зйомки часто обумовлена неповнотою відомостей в державному реєстрі, а також їх неналежною якістю, що може спричинити появу проблем в кадастрових відносинах — привести до помилок, майновим суперечкам і порушенням земельного законодавства.
Часто доводиться стикатися з:
- невідповідністю фактичного розташування меж земельних ділянок кордонам, що містяться в Державному земельному кадастрі;
- перетинанням кордонів суміжних земельних ділянок;
- самозахватом земель;
- дублюванням інформації про земельні ділянки в державному кадастрі нерухомості (одній й тій самій ділянці відповідають декілька об’єктів з різними кадастровими номерами та ідентичними характеристиками).
Найбільш перспективним способом отримання геодезичної основи в кадастрових роботах на сьогодні є метод дистанційного картографування з допомогою БПЛА. Він дає більш високу точність порівняно з космічними знімками та не залежить від кліматичних і сезонних факторів.
Проведення кадастрової зйомки з допомогою БПЛА дозволяє:
- візуалізувати відомості Державного кадастру нерухомості на картографічному матеріалі, що відображує об’єктивну інформацію про стан території;
- виявити кадастрові помилки та порушення земельного законодавства з мінімізацією або повним виключенням польових робіт;
- значно скоротити витрати на польові роботі та витрачений на них час;
- оптимізувати процесі виконання комплексних кадастрових робіт і добитися їх високої точності: зйомка з БПЛА дозволяє створити фотоплани та цифрові моделі місцевості й рельєфу з точністю до 5 см і роздільною здатністю до 2 см на піксель. Така точність досягається за рахунок застосування сучасних камер високої роздільної здатності, об’єктивів з низькою дисторсією, геодезичної підготовки, алгоритмів польоту та програмних методів обробки матеріалів.
Результатом виконання кадастрової зйомки є детальний кадастровий план території, де відображені:
- площа й конфігурація досліджуваної земельної ділянки;
- зовнішні кордони з визначення суміжних ділянок та їх володарів;
- лінійні відстані між поворотними точками та їх координати;
- кадастровий номер ділянки, що оформляється;
- контури споруджень, що є на ділянці.
Якщо ви плануєте здійснювати будь-які операції з ділянкою землі (продавати, дарувати, заповідати та ін.), вам треба мати кадастровий паспорт ділянки. Тільки в випадку, якщо ваша ділянка поставлена на кадастровий облік, ви можете розпоряджуватись своїм майном на законних підставах. Якщо за якоїсь причини ви досі не отримали кадастровий номер і не оформили кадастровий паспорт ділянки, перше, що вам необхідно зробити — заказати кадастрову зйомку, яку ми виконаємо максимально якісно та швидко.
Відповімо на будь-які питання за телефонами:
(044) 360-12-97
(095) 773-32-86