кадастровая съемка

Державний земельний кадастр (реєстр) — це систематизований і впорядкований перелік всіх ділянок землі на території України. Інакше кажучи, це база даних усіх територій. У кожної ділянки є власний опис і супровідні документи. Такий облік дозволяє оцінювати використання земель, визначати їх вартість, проводити операції купівлі-продажу та інші операції з земельною ділянкою як з об’єктом нерухомості. І дуже часто для проведення всіх цих операцій виникає необхідність в комплексі геодезичних робіт — кадастровій зйомці.

 

Метою кадастрової зйомки є визначення кордонів, конфігурації, площі та місця розташування земельної ділянки. Її важлива відмінність — обов’язкове нанесення всіх елементів, наявних на досліджуваній території (будинків, господарських споруд та ін.) на план.

 

Важливою відмінністю кадастрової зйомки від топографічної є відсутність планово-висотного обґрунтування. Цей вид робіт використовується тільки для межування земельної ділянки (виносу меж ділянки в натуру) й оформлення кадастрового паспорту, але не підходить для проектування будівництва мереж і споруджень.

 

Необхідність проведення кадастрової зйомки часто обумовлена неповнотою відомостей в державному реєстрі, а також їх неналежною якістю, що може спричинити появу проблем в кадастрових відносинах — привести до помилок, майновим суперечкам і порушенням земельного законодавства.

 

Часто доводиться стикатися з:

 • невідповідністю фактичного розташування меж земельних ділянок кордонам, що містяться в Державному земельному кадастрі;
 • перетинанням кордонів суміжних земельних ділянок;
 • самозахватом земель;
 • дублюванням інформації про земельні ділянки в державному кадастрі нерухомості (одній й тій самій ділянці відповідають декілька об’єктів з різними кадастровими номерами та ідентичними характеристиками).

 

Найбільш перспективним способом отримання геодезичної основи в кадастрових роботах на сьогодні є метод дистанційного картографування з допомогою БПЛА. Він дає більш високу точність порівняно з космічними знімками та не залежить від кліматичних і сезонних факторів.

 

Проведення кадастрової зйомки з допомогою БПЛА дозволяє:

 • візуалізувати відомості Державного кадастру нерухомості на картографічному матеріалі, що відображує об’єктивну інформацію про стан території;
 • виявити кадастрові помилки та порушення земельного законодавства з мінімізацією або повним виключенням польових робіт;
 • значно скоротити витрати на польові роботі та витрачений на них час;
 • оптимізувати процесі виконання комплексних кадастрових робіт і добитися їх високої точності: зйомка з БПЛА дозволяє створити фотоплани та цифрові моделі місцевості й рельєфу з точністю до 5 см і роздільною здатністю до 2 см на піксель. Така точність досягається за рахунок застосування сучасних камер високої роздільної здатності, об’єктивів з низькою дисторсією, геодезичної підготовки, алгоритмів польоту та програмних методів обробки матеріалів.

 

Результатом виконання кадастрової зйомки є детальний кадастровий план території, де відображені:

 • площа й конфігурація досліджуваної земельної ділянки;
 • зовнішні кордони з визначення суміжних ділянок та їх володарів;
 • лінійні відстані між поворотними точками та їх координати;
 • кадастровий номер ділянки, що оформляється;
 • контури споруджень, що є на ділянці.

 

Якщо ви плануєте здійснювати будь-які операції з ділянкою землі (продавати, дарувати, заповідати та ін.), вам треба мати кадастровий паспорт ділянки. Тільки в випадку, якщо ваша ділянка поставлена на кадастровий облік, ви можете розпоряджуватись своїм майном на законних підставах. Якщо за якоїсь причини ви досі не отримали кадастровий номер і не оформили кадастровий паспорт ділянки, перше, що вам необхідно зробити — заказати кадастрову зйомку, яку ми виконаємо максимально якісно та швидко.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами: 
☎️ (044) 360-12-97
☎️ (095) 773-32-86

📩 sales@skb25.com.ua