Енергоаудит — це енергетичне обстеження будівель і промислової інфраструктури з метою визначення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів з подальшою розробкою рекомендацій щодо їх покращення. Він дозволяє виявити причини даремних енерговитрат, ліквідувати невиправдані втрати енергії та підвисити ефективність використання ресурсів.
Для будь-якого підприємства, що бажає економно, з користю, витрачати енергію, енергоаудит є обов’язковим. Він проводиться відносно:
- підприємств і організацій;
- будівель/будов/споруджень;
- енергоспоживаючого обладнання;
- об’єктів електроенергетики;
- джерел теплової енергії, теплових мереж, систем теплопостачання;
- систем холодного водопостачання та водовідведення;
- об’єктів системи комунальної інфраструктури.
Енергоаудит складається з кількох етапів:
- вивчення даних про фактичне використання енергії;
- виявлення причин появи нераціональних втрат і визначення їх значень;
- виявлення потенціалу енергозбереження;
- розробка програми по енергозбереженню — комплекс заходів, що направлені на мінімізацію втрат;
- визначення економічного ефекту від їх впровадження — фінансова оцінка.
До недавніх пір енергоаудит проводився тільки за допомогою ручних приладів. Але сьогодні використанні БПЛА дозволяє значно підвищити ефективність виконання енергоаудиту різноманітних об’єктів, а сам процес моніторингу значно дешевшає та займає набагато менше часу. Для виконання аерозйомки обладнання кріпиться до БПЛА і під час польоту передає сигнал на записуючий пристрій. А GPS безпілотника дозволяє точно визначити координати виявлених під час обстеження дефектів або місць з найбільшими енерговтратами.
Обладнання, що необхідне для енергоаудиту:
- аналізатор якості електроенергії;
- мегаомметр — виміряє величину опору ізоляції кабельних ліній (для оцінки якості кабельних ліній);
- струмові кліщі — виміряють силу струму в електромережі (для аналізу розподілу навантажень);
- тепловізор — прилад для тепловізійного обстеження (для аналізу якості монтажу металопластикових вікон, дверей; стін і теплоізоляційного облицювання; систем «тепла підлога»; стельових перекриттів та ін.);
- пірометр (необхідний в деяких випадках для точкового виміру температури);
- термогігрометр (контактний термометр) — виміряє температуру та вологість (для виявлення витоків тепла, для експертної оцінки стану ізоляційних матеріалів, стін та радіаторів);
- термоанемометр — виміряє швидкість руху повітряних потоків та їх температуру (для експертизи систем вентиляції та кондиціювання приміщень);
- люксметр (для визначення освітленості приміщень).
А також інше обладнання.
Технологію аерозйомки з використанням БПЛА для проведення енергоаудиту можна використовувати відносно різноманітних об’єктів:
- теплових мереж;
- повітряних ліній електропередач;
- будівель котелень і димових труб;
- адміністративних і житлових будівель;
- систем зовнішнього освітлення та ін.
Сканування з використанням БПЛА ідеально підходить для діагностики стану надземних і підземних ділянок теплових мереж — воно дозволяє перевірити якість укладки, виконати дистанційну перевірку зносу теплоізоляції, виявити місця передаварійного та аварійного стану. Отримані дані допоможуть не тільки підвисити ефективність роботи теплових комунікацій і скоротити втрати тепла, але й своєчасно запобігти аваріям.
Проводити енергоаудит адміністративних і житлових будівель також набагато ефективніше з використанням БПЛА. Це — незамінний інструмент для виявлення витоків тепла, поганої ізоляції, дефектів в системах вентиляції, опалення та кондиціювання. Дрони допомагають виявити всі приховані дефекти будівель, що призводять до енергетичних втрат. Їх маневреність дозволяє легко провести діагностику як всередині, так і зовні приміщень, внаслідок чого причини витоку тепла встановлюються з максимальною точністю.
Результат енергоаудиту — звіт, який містить:
- висновок про технічний стан об’єкта,
- результати замірів — виявлені втрати та причини, що призводять до перевитрати енергоресурсів,
- аналіз роботи головних систем об’єкта,
- рекомендації щодо зниження витрат на електроенергію, тепло, воду, газ,
- список енергозберігаючих заходів,
- розрахунок економії,
- розрахунок терміну окупності.
Енергоаудит дозволить вам комплексно вирішити питання енергетичних втрат — отримати вичерпну інформацію відносно раціональної експлуатації електроенергії та перелік заходів, націлених на економію витрат енергії.
Відповімо на будь-які питання за телефонами:
(044) 360-12-97
(095) 773-32-86