NDVI

В сучасному точному землеробстві широко використовуються так звані вегетаційні індекси, серед яких особливе місце займає вегетаційний індекс NDVI (англ. Normalized Difference Vegetation Index — нормалізований відносний індекс рослинності). Це один з найбільш поширених індексів для кількісної оцінки рослинного покриву. Ця технологія базується на аналізі спектральної відбивної здатності рослин, яка характеризується великими розбіжностями в відображенні випромінювання різних довжин хвиль: рослини з більшою листовою поверхнею та більшою кількістю хлорофілу в листі сильніше поглинають електромагнітні хвилі в червоному діапазоні та відбивають хвилі в ближньому інфрачервоному.

 

За сумою та різницею відображень в червоному та ближньому ІЧ діапазонах розраховується індекс NDVI:

NDVI = (NIR — RED) / (NIR + RED),

де NIR — відображення в ближній ІЧ-області спектру,

а RED — відображення в видимій (червоній) області спектру.

 

На спектральні характеристики рослин впливають такі фактори, як співвідношення пігментів, особливості внутрішньої будови листя, загальний вміст в них вологи. Спектральні характеристики міняються в залежності від фази розвитку (віку рослин), біологічного виду, умов оточуючого середовища (експозиції схилів і куту нахилу поверхні, кольору ґрунту під розрідженою рослинністю), зімкнутості і стану рослин. Таким чином мапи с даними індексу NDVI дозволяють кількісно оцінити стан рослинності, розрахувати врожайність, ідентифікувати культури, оцінити схожість і зріст рослин, проаналізувати продуктивність угідь, а також виявити проблемні ділянки.

 

Для оцінки NDVI традиційно використовуються як наземні, так і дистанційні методи. До перших відноситься об’їзд сільгоспугідь на тракторі чи квадроциклі зі встановленими на них наземними сенсорами NDVI. До других — знімки з супутника чи літака. Але найбільш перспективним дистанційним методом на сьогодні є аерофотозйомка з використанням БПЛА.

 

Застосування БПЛА дозволяє знизити собівартість даних, підвисити оперативність їх отримання та роздільну здатність. Використання наземної техніки має меншу продуктивність і обходиться дорожче в обслуговуванні. А знімки, зроблені з супутника, відрізняються меншою роздільною здатністю, що не задовольняє сучасним запитам в галузі точного землеробства, особливо у випадку полів невеликої площі. Крім того, хмарність в день зйомки робить результати, отримані з супутників, непридатними до використання.

 

Сучасний безпілотний комплект, обладнаний мультиспектральною чи гіперспектральною камерою:

  • дає максимально достовірну картину розподілу індексу;
  • дозволяє отримати набір даних для NDVI за один політ (кілька годин);
  • робить знімки з роздільною здатністю вище, ніж у знімків з супутника (супутник — 30-250 м/піксель, БПЛА — 3-50 см/піксель);
  • може здійснювати збір даних в хмарну погоду;
  • простий в експлуатації і обслуговуванні;
  • обходиться дешевше, маючи більш високий ККД.

 

Дистанційна оцінка індексу NDVI на основі аерофотозйомки з БПЛА — один з найбільш точних і швидких методів моніторингу сільськогосподарських угідь.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами: 
☎️ (044) 360-12-97
☎️ (095) 773-32-86

📩 sales@skb25.com.ua