3D-моделирование

 

Тривимірні технології сьогодні широко використовуються в найрізноманітніших галузях. Високо деталізована геоприв’язана 3D-модель — це не просто можливість поглянути на об’єкт без виїзду на місце. Це унікальний інформаційний продукт, який відкриває величезні можливості для містобудівників, архітекторів, проектувальників, інвесторів, спеціалістів житлово-комунального господарства. Тривимірні моделі можуть бути використані як з рекламною метою, так і в якості матеріалу для просторового аналізу в міському проектуванні, для великомасштабного картографування, для розробки проектів планування й межування, контролю землевикористання, рішення екологічних і багатьох інших задач. По тривимірній моделі можна, наприклад, визначити висоту, площу та об’єм будівлі, дати оцінку його стану, зафіксувати дефекти або ж відстежити об’єктивний прогрес будівництва і т. ін.

 

Всього лише кілька років тому створення цифрових моделей місцевості (ЦММ) передбачало роботу інженерів-геодезистів безпосередньо в польових умовах, використання технології лазерного сканування або застосування космічних знімків. Значно здешевило та спростило задачу побудови 3D-моделей використання для аерофотозйомки безпілотних літальних апаратів і застосування цифрових фотокамер. Всі отримані фотографії поєднуються з допомогою спеціального програмного забезпечення — в результаті виходить ЦММ з прив’язкою до обраної системи координат.

 

Головні переваги аерофотозйомки з допомогою БПЛА й подальшого створення ЦММ:

  • висока рентабельність порівняно з використанням малої авіації;
  • оперативність отримання фотознімків та їх подальшої обробки — значне скорочення термінів робіт порівняно з традиційними методами;
  • можливість зйомки в труднодоступних місцях, незалежність від складностей рельєфу та погодних умов;
  • отримання фотознімків високої роздільної здатності за рахунок можливості обльоту з незначних висот і, як наслідок, висока точність матеріалів (на відміну від космічних знімків).

 

Аерофотозйомка з подальшим 3D-моделюванням виконується в декілька етапів:

  • оформлення договору, узгодження техзавдання та отримання дозволів на проведення аерофотозйомки;
  • підготовка планово-висотного обґрунтування;
  • реалізація аерофотозйомки з використанням БПЛА;
  • проведення спеціальної експертизи отриманих матеріалів;
  • створення вимірюваної 3D-моделі місцевості/об’єкта (з геоприв’язкою) за допомогою передових алгоритмів фотограметричної обробки;
  • перетворення 3D-моделі в ортофотоплан і створення цифрової матриці висот.

 

 

 

Наші БПЛА, оснащені цифровими камерами високої роздільної здатності та найсучаснішим геодезичним обладнанням, дозволяють швидко та якісно здійснювати аерофотозйомку з подальшим створенням високоточних геоприв’язаних фотореалістичних 3D-моделей місцевості та об’єктів міського та природного середовища.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами: 
☎️ (044) 360-12-97
☎️ (095) 773-32-86

📩 sales@skb25.com.ua