Без категорії

До нас в руки потрапив чудовий апарат — DJI Phantom 4 RTK! Ми багато про нього чули і вирішили відразу ж перевірити його в роботі. У комплекті DJI Phantom 4 RTK є вся необхідна апаратура для роботи. Це дуже зручно. Не потрібно більше нічого возити з собою. Пульт оснащений екраном, на якому працює додаток, а також в нього можна вставити модем з sim-картою, який і буде передавати нам поправки RTK. Акумулятор в пульті зйомний. Якщо в процесі роботи з’ясується, що заряду цього акумулятора буде не вистачати, то можна докупити додатковий.

 

До самого апарату питань немає. Він літає в межах тих параметрів, які заявив виробник. Звicно, багато що залежить від погодних умов в момент зйомки. Чим же так цікавий цей апарат для нас? Як заявляє виробник, ми отримуємо знімки, прив’язані з високою точністю. Прямо з карти пам’яті! Способи роботи з ним існують різні. Всі вони описані на сайті виробника:

Ми вирішили протестувати рішення з мінімальним набором, так як нам було цікаво, що ми отримаємо при самому бюджетному варіанті. Після включення програми ми потрапляємо в меню налаштувань. Все виглядає інтуїтивно зрозумілим і простим: налаштування підключення для отримання поправок RTK, створення місії, параметри камери — все це не викликає питань. Якщо ви вже колись користувалися схожими додатками, то з легкістю опануєте і цей.

 

У процесі використання програми вилізли дрібні недоробки. Якщо перервати місію, то видно, де апарат пішов з траєкторії, але було не зрозуміло, як його повернути назад на завдання. Можливо там десь є спосіб продовжити політ з заданої точки, але ми його не знайшли. Налаштування місії після зміни акумулятора злітали, причому не всі, а тільки деякі пункти.

 

Злітала висота місії, настройка освітленості камери. Причому висота регулювалася з кроком в 1 метр. Не можна було затиснути повзунок і почекати поки параметр наблизиться до бажаного. Потрібно було кликати кожен метр. За умовчанням вона злітала на 100 м, а ми літали з 80-ти. Таким чином потрібно було 20 разiв доторкнутися до повзунка.

 

Впевнені, що ці дрібні недоліки будуть усунуті в наступних прошивках. Сильно на роботу вони не впливають, але з ними не комфортно. В налаштуваннях, до речі, можна додавати систему координат.

 

У підсумку ми отримали набір фотографій з координатами в системі WGS 84.

 

Вбудовані в фотограметричне ПЗ конвертори не завжди правильно переводять ці значення. У всякому разі в тих програмах, що ми спробували, результат був некоректним. Допоміг сторонній спеціалізований ресурс, на якому коректно і точно вказані параметри нашого регіону.

 

Результат роботи порадував. Растр досить точно сіл на топоз’йомку.

 

Висловлюємо окрему подяку компанії Quadro.ua за поставлений DJI Phantom 4 RTK!

Leave a Reply

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить